LEXUS_NX200
LEXUS_NX300
گالری تصاویر
رنگ بندی
نمای 360 درجه
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ لکسوس NX
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ لکسوس NX
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ لکسوس NX
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ لکسوس NX
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ لکسوس NX

معرفی لکسوس NX

لکسوس NX اولین بار در سال ۲۰۱۴ و در نمایشگاه بین المللی خودرو پکن به نمایش عمومی درآمد و در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به بازارهای جهانی عرضه گردید. این خودرو از پلتفرم مشترکی با خودروی تویوتا RAV4 استفاده کرده اما نسبت به آن از سطح تجهیزات ایمنی، سرگرمی و کمکی رانندگی لوکس‌ و مجلل‌تری برخوردار شده است و شمایی از خودروهای لوکس ساخت شرکت ب ام و (BMW) آلمان را به نمایش گذاشته است. لکسوس NX بر پایه نمونه مفهومی NX که در سال ۲۰۱۳ میلادی به نمایش درآمد ساخته شده است. این خودرو با دو نوع پیشرانه متفاوت و با دو کد NX300h و NX200t در بازار ایران نیز حضور دارد.
برای سال ۲۰۱۷ میلادی نیز تغییراتی اندکی بر روی این خودرو صورت گرفته است. به عنوان نمونه می‌توان به مواردی مانند رنگ‌های قابل سفارش جدید برای بدنه، رینگ‌های اسپرت با طرح جدید ۱۸ اینچی آلیاژی و سیستم ناوبری ماهواره‌ای اختصاصی با نام Scout GPS Link اشاره کرد که بر روی لکسوس NX مدل سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت استاندارد نصب شده است.
نقاط ضعف و قوت کیفیت بالای مواد اولیه استفاده شده در ساخت ابزار و ادوات داخلی کابین، صندلی‌های ردیف دوم بزرگ و فضای حمل بار کافی و مناسب، قیمت پایه نسبتا مناسب و رقابتی و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش بسیار مناسب برند لکسوس از نقاط قوت لکسوس NX به شمار آمده و مواردی مانند پیشرانه‌های با قدرت و کارایی متوسط، قیمت بالای پیشرانه هیبریدی و عدم پشتیبانی از نرم افزارهای ارتباطی Android Auto و Apple CarPlay نیز از نقاط ضعف این خودرو هستند.
طراحی خارجی لکسوس NX مدل سال ۲۰۱۷ در زمره خودروهای شاسی بلند سایز کوچک قرار گرفته و طولی برابر با ۴.۶۳۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۸۶۹ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۶۴۶ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلوی آن برابر با ۲.۶۶۰ میلیمتر است. با این توصیفات لکسوس NX مدل سال ۲۰۱۷ میلادی در کلاس خودروهایی بزرگ‌تر از هیوندای توسان (Hyundai Tucson) نسل سوم مدل سال ۲۰۱۷ میلادی و کیا اسپورتیج نسل چهارم مدل سال ۲۰۱۷ میلادی و در حد و اندازه‌های تویوتا پرادو (Toyota Prado) و تویوتا RAV4 قرار می‌گیرد.
موتور و پیشرانه همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، لکسوس NX در دو مدل با دو پیشرانه متفاوت با نام‌های NX200t و NX300h تولید می‌گردد.

رنگ بندی