تویوتا لندکروزر
نمای 360 درجه
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا لندکروزر
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا لندکروزر
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا لندکروزر
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا لندکروزر
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا لندکروزر

معرفی تویوتا لندکروزر

میزان مصرف سوخت تویوتا لندکروزر در سطح شهر معادله 18.1 لیتربرصد کیلومتر بوده و این رقم برای رانندگی در بزرگراه با سرعت 120 کیلومتربرساعت برابر 13.1 واحد است. ظرفیت مخزن سوخت تویوتا لندکروزر برابر 93.1 لیتر است که زمینه را برای مسافرت‌های به نسبت طولانی با این خودرو فراهم می آورد. پیشرانه 5.7 لیتری V-8 که به عنوان قلب تپنده این خودرو انجام وظیفه می نماید، قادر است تا نیرویی معادل 381 اسب بخار را تولید نماید. گشتاور حاصل از این پیشرانه در دور موتور 2200 معادله 489 نیوتن متر بوده و در صورت افزایش دور پیشرانه تا 3600rpm، میزان گشتاور حاصل تا 544 نیوتن متر نیز افزایش خواهد یافت. مدت زمان لازم برای این خودرو به جهت رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت، معادل 6.8 ثانیه است؛ هم‌چنین برای دست‌یافتن به سرعت 150 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون به مدت زمان 15.1 ثانیه نیاز دارد. افزایش سرعت تویوتا لندکروزر از 50 به 80 کیلومتربرساعت، در طی 3.8 ثانیه صورت خواهد پذیرفت. این رقم برای عبور از بازه سرعتی 80 تا 112 کیلومتربرساعت معادل 5 ثانیه خواهد بود.

به لطف ابزارهای سامانه چهار چرخ محرک که شامل یک ترانسفر-کیس دو سرعته و دیفرانسیل مرکزی لغزش محدود Torsen-type که 60درصد از گشتاور پیشرانه را به سمت چرخ های عقب می فرستند و ۴۰ درصد دیگر را به سوی چرخ‌های جلو گسیل می‌دارد، تویوتا لندکروزر قادر است در هر شرایط آب و هوایی به مسیر خود ادامه دهد؛ در واقع اگر مسیری پیش روی این خودرو باشد پس مانعی برای ورود لندکروزر به آن وجود نخواهد داشت.

تجهیزات استاندارد تویوتا لندکروز 2018 شامل چراغ‌های جلو LED، کلید مجاورت به همراه استارت دکمه‌ای، روکش چرمی صندلی‌ها به همراه گرمکن و سردکن برای صندلی‌های جلو، صفحه نمایشگر لمسی 9 اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی به همراه سامانه مسیریابی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک چهارگانه، هشدار انحراف از مسیر، نور بالای خودکار، کروز کنترل تطبیق‌پذیر و مانیتورینگ نقاط کور است. رانندگی در سطح شهر با تویوتا لندکروزر مستلزم رعایت نکات خاصی است. فرمان سبک آن باعث می‌شود تا راننده پیش از هرگونه تغییر جهت، مجبور به بررسی کامل مسیر پیش روی خود شود. پدال ترمز حس نرمی و پفکی بودن را به راننده منتقل می‌نماید و بدنه آن مانند قایق روی دریا دچار تکان‌های گوناگون است.

در این خودرو به صورت استاندارد از لاستیک‌های چهار فصل دانلوپ Grandtrek AT23 استفاده شده که علی رغم عدم برخورداری از آج کافی جهت گذشتن از مسیرهای صعب العبور، بر روی آسفالت چسبندگی کافی را برای لندکروزر ایجاد نموده و رکورد 0.74 جی را در این زمینه ثبت نموده است. همچنین مسافت لازم برای توقف تویوتا لندکروزر 112 کیلومتربرساعت برابر با 55.8 متر است. در مقام مقایسه، مرسدس G550 از چسبندگی 0.56جی در پیست مخصوص برخوردار شده و برای توقف از سرعت 112 کیلومتربرساعت به 58.2 متر مسیر آسفالت نیاز دارد.

گالری تصاویر