کاتالوگ راهنما فارسی
  • کاتالوگ راهنما
نمای 360 درجه
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس
  • نمایندگی تویوتا اورنگ/ تویوتا پریوس

معرفی
معرفی تویوتا پریوس

شرکت تویوتا از کمپانی های مطرح در زمینه اتومبیل بوده که حتی اخیرا توانست به با ارزش‌ترین برند اتومبیل نیز بدل شود. یکی از اتومبیل های هیبریدی و اقتصادی این شرکت پریوس نام داشته، خودرویی که توانست فروش 1.5 میلیون دستگاهی برای تویوتا به دنبال داشته باشد. گفته می شود پریوس یکی از خودروهایی بوده که کمترین ضرر را به محیط زیست وارد می کند وحتی می توان گفت یک اتومبیل بی ضرر برای محیط زیست است، زیرا هیچ گونه آسیبی به محیط وارد نخواهد کرد.
قیمت تویوتا پریوس در مقایسه با خودرو های چینی بازار بالاتر میباشد و گذشته از آن، مصرف سوخت بسیار پایین، تویوتا پریوس را در زمینه انرژی کارآمد می کند که می توان به این خودرو لقب برترین اتومبیل در بحث مصرف سوخت و آلودگی محیط زیست را داد. البته مدل های پیشین پریوس نیز از دسته خودروهای کم مصرف و دوستدار محیط زیست محسوب می شدند اما در مدل جدید شاهد بهبود هستیم که این امردر هر خودرو نسل جدید طبیعی است.
از همان آغاز ورود تویوتا پریوس به بازارهای جهانی، استقبال شایان توجهی از آن شد و فروش پریوس نیز رفته‌رفته روند صعودی به خود گرفت. مثلاً تا ماه می سال 2008 میلادی، یک میلیون دستگاه از آن به فروش رفت، اما دو سال و چندی بعد، یعنی در ماه سپتامبر سال 2010 میلادی، این رقم به 2 میلیون دستگاه افزایش یافت و در ماه ژوئن سال 2013 میلادی، این رقم از 3 میلیون دستگاه گذشت و در سال 2016 میلادی این عدد از 3.5 میلیون هم رد شده است که همه این‌ها بیانگر اعتماد روزافزون مشتریان به این خودروست، خودرویی که می‌رود تا به یک نماد و برند مستقل در سرتاسر جهان مبدل شود، درست همانند نوشابه کوکاکولا و یا همبرگر مک‌دونالد!
همان‌طور که گفته شد، تویوتا پریوس یک خودروی هیبریدی یا دورگه است، پس ناگزیر، دو نوع از قوای محرکه در آن به کار رفته است. در پریوس، این قوای محرکه از انواع بنزینی و برقی هستند. پیشرانه بنزینی این خودرو،4 سیلندر و 1.8 لیتر حجم دارد و از توانی معادل 121 اسب بخار برخوردار است. موتور این خودرو با استفاده از چرخه اتکینسون (ATKYNSON CYCLE) کار می‌کند، چرخه‌ای که گازهای گرم خروجی را سرد کرده و به کاهش دمای موتور کمک قابل‌توجهی می‌نماید. در این حالت، احتراق خودرو در قیاس با خودروهای معمولی به سبب پورت‌های ورودی افزایش می‌یابد. اما قوه محرکه الکتریکی تویوتا پریوس مشتمل بر دو موتور الکتریکی است. این موتورها هم MG1 و MG2 نام دارند. موتور بزرگ‌تر یا اصلی که MG2 نام دارد در قیاس با نسل پیشین پریوس، سبک‌تر و کوچک‌تر شده است. این موتور در خط کناری میل‌لنگ و موتور MG2، جا خوش نموده است و در نسل فعلی پریوس، یک شفت موازی هم در آن تعبیه شده که وظیفه‌اش کاهش تلفات ناشی از پارازیت‌های الکتریکی می‌باشد. اما موتور کوچک‌تر که MG1 نام دارد، وظایفی همچون استارت، کنترل بار الکتریکی پیشرانه‌ها و نیز تغذیه موتور الکتریکی بزرگ‌تر (MG2) را عهده‌دار است. البته این موتور گشتاور را تأمین نمی‌کند.

گالری تصاویر
مشخصات فنی
نوع موتور4 سیلندر
حجم موتور1496 سی سی
حداکثر قدرت121 اسب بخار
حداکثر گشتاور163 نیوتن متر
شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت10.2 ثانیه
حداکثر سرعت180 کیلومتر در ساعت
ظرفیت باک42 لیتر
طول خودرو4.27 متر
عرض خودرو1.69 متر
ارتفاع خودرو1.49 متر
آپشن ها